MEXIKOCESKY.CZ - PŘEDSTAVUJE ŽRALOKA BALLENU

20.05.2013 17:55

 

Žralok Ballena "největší ryba na světě"  plavání s Balllenou oficiálně začíná v květnu a končí v září, ve státě Quintana Roo se koná festival Tiburon Ballena v červnu 2013, vice info.na https://www.mexikocesky.cz/napiste-nam/
 
Mezi aktivity, které se vztahují k oslavě žraloka Ballena je jeho pozorování a také průvody v maskách , karibské tance, sport, kostým soutěže a pískové sochy, ekologická výchova, workshopů a konferencí na mořské biologie a některé jízdy pro turisty a místní obyvatele.
 
-Žralok velrybí je největší ryba na světě. Vřetenovité tělo má přibližně 14 m dlouhé, i když někteří jedinci mohou dosáhnout velikosti až 18 metrů. Jsou šedé nebo tmavě modré barvě s kruhovými skvrnami a vodorovné a svislé čáry, bílé nebo nažloutlé na zádech a na břiše. Jeho působivé a rozsáhlé ústa mohou měřit až 1,5 metrů.
 
-Tyto druhy žraloků se plavají  v teplé vodní hladině, v oblastech, kde se nachází velké množství plaktonů,rybích vajíček a malých rybek, protomnoho se vyyskují u břehů karibského moře na  poloostrově Yucatán v létě.
 
Velrybí žraloci jsou živorodé zvířata a někdy jsou s nimi vidět delfíny, rejnoky.
Velrybí žraloci jsou velmi učenlivý a jemný, nevnímají strach, když potápěči a plavci se k nim přibližují.