MINIYUCATÁN SPECIAL - 2 DENNÍ                                                                                                                                  

                                            MiniYucatán Special                                            

Hacienda Sotuta de Peon, Cenote, Uxmal, Merida, Chichen Itza, Izamal, Cenote Samula 

 

Zcela unikátní 2-denní poznávací zájezd do nitra Yukatánského poloostrova a jeho historie. Ideální kombinace koloniálních haciend, kulinářských zážitků, mayské historie, zábavy a relaxace s českým průvodcem. Tento produkt umožňuje i těm klientům, kteří mayskou riviéru navštíví v rámci kratšího pobytu vychutnat si krásy Yukatánského vnitrozemí.

1.       Den: Brzy ráno odjezd od hotelu, návštěva krásné koloniální haciendy Sotuta de Peon z konce 18. století, zde možnost prohlídky výroby textilních vláken a provazů z agáve sisalové, v minulých dobách hlavního vývozního artiklu zdejší oblasti, projíždka povozem taženým mulou, návštěva v mayském domku,  koupání v cenote. Oběd. Přejezd do archeologické zóny Uxmal, perly post-klasického období s vlastním architektonickým stylem Puuc, prohlídka nejzachovalejších pyramid Yukatánského poloostrova, známé okrouhlé Kouzelníkovy pyramidy, Paláce guvernéra, Velké pyramidy, holubníku nebo malého hřiště na posvátnou míčovou hru Pelota. Dojezd do Meridy - hlavního města poloostrova, ubytování v hotelu. Večerní projížďka po památkách v kočáru, při níž budeme obdivovat jednu z nejstarších katedrál na americkém kontinentu, palác dobyvatele Monteji nebo radnici. Poté následuje večeře  v místní restauraci.

2.       Den: Snídaně, odjezd z Meridy přes známou ulici Paseo Montejo lemované honosnými koloniálními domy, návštěva městečka Izamal, v němž se snoubí mayská a španělská architektura, zde se také zastavíme v místním klášteře, oběd, přejezd do ruin maysko-toltéckého města Chichen Itza, jednoho ze sedmi novodobých divů světa. Při dvouhodinové prohlídce budeme obdivovat Kukulkánovu pyramidu, Chrám válečníků nebo největší hřiště na míčovou hru Pelota. Přejezd do dechberoucí cenote Sambula, kde Vás osvěží křišťálově čistá podzemní voda. Odtud pokračujeme až na hotelovou zónu, kde Vás rozvezeme do Vámi vybraných hotelů.

 

Informace a rezervace v rubrice: 

 

 

NAPIŠTE NÁM

 

 

 

Zpět na NABÍDKA VÝLETŮ...zde