YUCATAN+PALENQUE - 4 DENNÍ

Mayská cesta Yukatánem s návštěvou Chiapasu  - Palenque   

 

Pro milovníky cestování máme připravený okruh po tom nejlepším z  Yukatánského poloostrova s ochutnávkou státu Chiapas. Okruh zahrnuje nejdůležitější místní památky a města, možnost ochutnat yukatánskou kuchyni, ryby, mořské plody a jiné kulinářské speciality, a unikátní možnost poznat život běžných obyvatel z nichž velká část je indiánského původu a udržuje si prastaré zvyky a rituály. Náš produkt je perfektní příležitostí jak kombinovat Váš pobyt v Mexickém karibiku s hlubším poznáním jeho historie, kultury a památek.

1.       Den: Snídaně. Odjezd z Cancunu/Playa Del Carmen a návštěva jednoho ze sedmi novodobých divů světa – Chichen Itza, kde je možné vidět známou Kukulkánovu pyramidu, největší hřiště na mayskou posvátnou hru Pelota, Chrám válečníků nebo astronomickou pozorovatelnu. Oběď a koupání v cenote Ik-kil. Poté dojezd do městečka Campeche (UNESCO), kde nás čeká prohlídka města, při které můžete obdivovat pestrobarevné domečky z 16. a 17. století, hradby a pevnosti postavené na obranu proti anglickým pirátům. Nocleh.

2.       Den: Snídaně. Přejezd do Palenque a zde návštěva unikátních ruin postavených v 7. století mayským králem Pakalem. Zde budeme obdivovat Chrám nápisů, hrobku červené královny, královský palác, chrám kříže, chrám listnatého kříže a na cestě k muzeu úžasný tropický vodopád. Dojezd do městečka Palenque. Nocleh.

3.       Den: Snídaně. Příjezd do archeologické lokality Uxmal s unikátní architekturou stylu Puuc a s nejzachovalejšími stavbami, pyramidami a palácovými komplexy z celého Yukatánu. Uvidíme Kouzelníkovu pyramidu, Palác guvernéra, Čtyřhran jeptišek nebo Velkou pyramidu. Poté následuje oběd v krásné koloniální haciendě a dojezd do Meridy, hlavního města státu Yukatánu. Zde nás čeká prohlídka centra města v kočáře a večeře (fakultativně), při které ochutnáme to nejlepší z Yukatánské gastronomie. Nocleh.

4.       Den: Snídaně. Volný den v Meridě – možnost  fakultativního výletu do přírodní biosféry Celestun, kde můžete obdivovat množství plameňáků, volavek, krokodýlů nebo jiných zvířat nebo možnost návštěvy unikátní archeologické lokality Dzibilchaltun s koupáním v cenote s lekníny. V podvečerních hodinách přejezd do Cancunu/Playa Del Carmen.

 

Informace a rezervace v rubrice: 

 

 

NAPIŠTE NÁM

 

 

 

Zpět na NABÍDKA VÝLETŮ...zde